Ödeme Yöntemleri

EsnekPos ödeme sistemi üzerinden farklı yöntemler ile ödeme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ödeme yöntemleri şu şekildedir;

3D ödeme modeli: Bu model de kullanıcı form bilgileri ve ödeme kart bilgileri üye iş yeri tarafından alınıp EsnekPos 3D ödeme servisine gönderilir. Kullanıcı ile EsnekPos sistemi arasında 3D ödeme işlemi gerçekleştirildikten sonra ödeme sonuç bilgileri üye iş yerinin belirmiş olduğu URL adresine FORM POST metodu ile döndürülür.

Güvenli Ödeme Sayfası Modeli: Kullanıcı form bilgileri, ödeme kart bilgileri olmaksızın üye işyeri tarafından alınıp EsnekPos güvenli ödeme sayfası servisine gönderilir. Kullanıcı EsnekPos güvenli ödeme sayfası üzerinden kart bilgilerini girerek ödemesini gerçekleştirdikten sonra ödeme sonuç bilgileri üye iş yerinin belirtmiş olduğu URL adresine FORM POST metodu ile döndürülür.

Ortak Ödeme Sayfası Modeli: Kullanıcı form bilgileri, ödeme kart bilgileri ve taksit bilgileri olmaksızın üye işyeri tarafından alınıp EsnekPos ortak ödeme sayfası servisine gönderilir. Kullanıcı EsnekPos ortak ödeme sayfası üzerinden kart bilgilerini ve taksit seçeneğini girerek ödemesini gerçekleştirdikten sonra ödeme sonuç bilgileri üye iş yerinin belirtmiş olduğu URL adresine FORM POST metodu ile döndürülür.

3D ödeme modeli ile diğer ödeme modelleri arasındaki tek fark kullanıcı kart bilgilerinin veya taksitlendirme seçeneklerinin üye iş yeri tarafından alınıp alınmamasıdır.