Ödeme Yöntemleri

EsnekPos ödeme sistemi üzerinden farklı yöntemler ile ödeme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ödeme yöntemleri şu şekildedir;

3D ödeme modeli: Modelde kullanıcı form bilgileri ve ödeme kart bilgileri üye iş yeri tarafından alınıp EsnekPos 3D ödeme servisine gönderilir. Kullanıcı ile EsnekPos sistemi arasında 3D ödeme işlemi gerçekleştirildikten sonra ödeme sonuç bilgileri üye iş yerinin belirmiş olduğu URL adresine FORM POST metodu ile döndürülür.

Ortak Ödeme Sayfası Modeli: Kullanıcı form bilgileri, ödeme kart bilgileri ve taksit bilgileri olmaksızın üye işyeri tarafından alınıp EsnekPos ortak ödeme sayfası servisine gönderilir. Kullanıcı EsnekPos ortak ödeme sayfası üzerinden kart bilgilerini ve taksit seçeneğini girerek ödemesini gerçekleştirdikten sonra ödeme sonuç bilgileri üye iş yerinin belirtmiş olduğu URL adresine FORM POST metodu ile döndürülür.

3D ödeme modeli ile ortak ödeme sayfası modeli arasındaki tek fark kullanıcı kart bilgilerinin ve taksitlendirme seçeneklerinin üye iş yeri tarafından alınıp alınmamasıdır.

BKM Express: BKM Express hesapları üzerinden ödeme işlemleri yapılmasına imkan sağlayan ödeme modelidir. BKM Express ile iki farklı şekilde ödeme alınabilmektedir. Birinci yöntemde, ortak ödeme sayfası modeline göre entegrasyon yapıldıysa ortak ödeme sayfasında BKM Express ile ödeme seçeneği gelmektedir. İkinci yöntemde ise BKM Express ile ödeme servisimizi kullanarak kendi entegrasyonunuzu yaparak ödeme alınabilir.

Last updated